Yhteystiedot

Pirkanmaan maakunta- ja sote-uudistus - Pirkanmaa 2021

Maakunta- ja sote-uudistuksen valmistelu on päättynyt 8.3.2019 eikä sivuja enää päivitetä.
– – –

Pirkanmaa 2021

Käyntiosoite
Kelloportinkatu 1 D (4. krs)
33100 Tampere

Postiosoite
PL 1002
33101 Tampere

Puhelin
03 248 1111

Sähköposti
info@pirkanmaa.fi

Henkilöstön sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@pirkanmaa.fi

Miten saapua toimistollemme?
Saapumisohjeet (pdf)
Toimistolle on esteetön pääsy.

Seuraa Pirkanmaa 2021 -uudistusta

Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
RSS

Tilaa uutiskirje
Pirkanmaa2021-uutiskirjeen tilaus
Uutiskirjeiden arkisto

Kysy Pirkanmaan maakunta- ja sote-uudistuksesta tai anna palautetta
info@pirkanmaa.fi

Katso usein kysyttyjä kysymyksiä ja vastauksia
UKK-sivu

Viestinnän yhteystiedot

Viestintäpäällikkö Kirsti Kivilinna
p. 050 345 1061, kirsti.kivilinna @ pirkanmaa.fi

Henkilöstöviestinnän suunnittelija Minna Koivunen
p. 044 749 6049, minna.koivunen @ pirkanmaa.fi

Asukasviestinnän suunnittelija Johanna Kurela
p. 044 353 7190, johanna.kurela @ pirkanmaa.fi

Verkkoviestinnän suunnittelija Paula Eeva
p. 044 705 1571, paula.eeva @ pirkanmaa.fi

Verkkolaskutusosoite

Pirkanmaan liitto / Pirkanmaa 2021
PL 1002, 33101 Tampere

Y-tunnus: FI08283084

OVT-tunnus: 0037082830846030
Operaattori: Liaison Technologies Oy, 003708599126

Laskun viitetiedoissa on aina mainittava Pirkanmaa 2021 sekä palvelun tai tuotteen tilanneen henkilön nimi.

Henkilöstön yhteystiedot

Pirkanmaan maakunta- ja sote-uudistuksen johtajat


Muutosjohtaja (maakuntauudistus)
Jukka Alasentie
p. 0500 733 620
jukka.alasentie @ pirkanmaa.fi

Maakuntauudistus, järjestäminen, elinkeinot, elinympäristö, pelastustoimi

Muutosjohtaja Jaakko Herrala
Muutosjohtaja (sosiaali- ja terveydenhuolto)
Jaakko Herrala
p. 050 329 7166
jaakko.herrala @ pirkanmaa.fi

Sosiaali- ja terveydenhuollon uudistus, maakunnan tietojärjestelmät, tiedolla johtaminen

Pirkanmaa 2021 -muutosvalmistelijat

Pirkanmaa2021-muutosvalmistelijat ryhmäkuvassa

Suunnittelija Paula Eeva, paula.eeva @ pirkanmaa.fi, p. 044 705 1571
Verkkoviestintä

Projektipäällikkö Eeva Halme, eeva.halme @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2257
Sote-keskuspalvelut, markkinaehtoiset suoran valinnan palvelut

Projektipäällikkö Riikka Hannelius, riikka.hannelius @ pirkanmaa.fi, p. 040 563 0060
Maakuntien rahoitus, talouden ohjaus, taloushallinto, taloushallinnon tukipalvelut, taloushallinnon prosessit

Projektipäällikkö Anna-Maria Heikkinen, anna-maria.heikkinen @ pirkanmaa.fi, p. 044 423 5237
Suun terveydenhuolto

Maakunta-analyytikko Anniina Heinikangas, anniina.heinikangas @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2265
Analytiikka, mittaaminen, tilannekuva, tiedolla johtaminen, visualisointi

Projektipäällikkö Anne Heusala, anne.heusala @ pirkanmaa.fi, p. 044 748 3553
Kuntalaisten osallistuminen, osallisuushankkeet, osallisuusohjelma, osallisuus maakuntahallinnossa, järjestöyhteistyö

Projektipäällikkö Päivi Hodgson, paivi.hodgson @ pirkanmaa.fi, p. 040 806 2248
ICT, ICMT, perusterveydenhuollon järjestelmät

Projektipäällikkö Tommi Hyypiä, tommi.hyypia @ pirkanmaa.fi, p. 050 321 4969
ICMT-peruspalvelut: tietoliikenne, työasemat, palvelimet, viestintätekniikka

Projektipäällikkö Irene Impiö, irene.impio @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2263
Kasvupalvelujen valmistelu: yrityspalvelut, työllisyyspalvelut, monialainen yhteistyö

ICT-projektipäällikkö Susanna Järvi, susanna.jarvi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2247
ICT, henkilöstöhallinto

Projektipäällikkö Marika Järvinen, marika.jarvinen @ pirkanmaa.fi, p. 044 725 0504
Palvelumuotoilu, palvelukehittämisen tuki

Assistentti Heli Kaarre, heli.kaarre @ pirkanmaa.fi, p. 050 315 7035
Graafinen suunnittelu

Projektipäällikkö, muutosagentti Anu Kallio, anu.kallio @ pirkanmaa.fi, p. 050 540 1094
Ikääntyneiden palvelujen kokonaisuus

Projektikoordinaattori Anita Kalvi, anita.kalvi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2255
Muutosvalmistelijoiden tuki, sopimushallinta, projektinhallinta

Talouspäällikkö Tuomo Karman, tuomo.karman @ pirkanmaa.fi, p. 050 364 4155

Viestintäpäällikkö Kirsti Kivilinna, kirsti.kivilinna @ pirkanmaa.fi, p. 050 345 1061
Viestinnän vetovastuu, maakuntavaalit, päätöksentekoviestintä

Suunnittelija Minna Koivunen, minna.koivunen @ pirkanmaa.fi, p. 044 749 6049
Viestintä, henkilöstöviestintä

Sovellusasiantuntija Aino-Maija Kokkonen, aino-maija.kokkonen @ pirkanmaa.fi, p. 044 777 1690
Potilastietojärjestelmät

Projektipäällikkö Milja Koljonen, milja.koljonen @ pirkanmaa.fi, p. 044 722 3249
Vammaispalvelut, kehitysvammahuolto

Projektipäällikkö Tiina Konttajärvi, tiina.konttajarvi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2267
Koordinaatio, valmistelun tuki

Projektipäällikkö Mikko Koponen, mikko.koponen @ pirkanmaa.fi, p. 050 372 7942
Koordinaatio, PMO/projektitoimisto, projektitoiminta, valmistelun tuki

Suunnittelija Johanna Kurela, johanna.kurela @ pirkanmaa.fi, p. 044 353 7190
Viestintä, asukasviestintä

Hallintosihteeri Susanna Kuutilo, susanna.kuutilo @ pirkanmaa.fi, p. 050 315 7032
Päätösvalmistelu, hallinto

Projektipäällikkö Suvi Liimatainen, suvi.liimatainen @ pirkanmaa.fi, p. 040 058 1871
Sote-liikelaitospalveluiden suunnittelu, terveydenhuollon asiantuntija, erityisesti erikoissairaanhoito, ei-suoran valinnan palvelut

Projektipäällikkö Kristiina Lumme, kristiina.lumme @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2261
Järjestäminen, palveluiden järjestämissuunnitelmat, ohjaus- ja johtamismallit, yhteistyö- ja edunvalvonta-asiat

Suunnittelija Anne Markkula, anne.markkula @ pirkanmaa.fi, p. 044 749 3917
Henkilöstöasiat, HR, henkilöstöpalvelut, henkilöstöhallinto

Projektisuunnittelija Tanja Maunula, tanja.maunula @ pirkanmaa.fi, p. 044 781 0656
Potilastietojärjestelmät

Johdon assistentti Anita Niemelä, anita.niemela @ pirkanmaa.fi, p. 044 790 4954
Muutosjohdon ja -valmistelijoiden tuki, assistenttityön koordinointi

Projektipäällikkö Taina Niiranen, taina.niiranen @ pirkanmaa.fi, p. 050 68240
Henkilöstöasiat

ICT-asiantuntija Jouni Nukkala, jouni.nukkala @ pirkanmaa.fi,p. 050 301 0533

ICT-projektipäällikkö Rami Nurmi, rami.nurmi @ pirkanmaa.fi, p. 050 67148
ICT-vastuuvalmistelija

Hallintojohtaja Petri Pikkuaho, petri.pikkuaho @ pirkanmaa.fi, p. 050 300 5180

Assistentti Elina Ranta, elina.ranta @ pirkanmaa.fi, p. 044 702 2948
Muutosvalmistelijoiden (projektipäälliköt, työryhmät) tuki

Projektipäällikkö Sanna Rautalammi, sanna.rautalammi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2245
Sote-liikelaitospalveluiden ja -järjestämisen suunnittelu, sosiaalihuollon asiantuntija

Projektipäällikkö, sote-koordinaattori Soile Ridanpää-Vuolle, soile.ridanpaa-vuolle @ pirkanmaa.fi, p. 050 306 3965
Asiakas- ja palveluohjaus, asiakkuuksien hallinta, asiakaslähtöiset ja integroidut palvelukokonaisuudet

Projektipäällikkö Anssi Rummukainen, anssi.rummukainen @ pirkanmaa.fi, p. 050 364 4038
ICT, sosiaalihuollon järjestelmät

Projektipäällikkö Petri Räsänen, petri.rasanen @ pirkanmaa.fi, p. 040 772 3008
TKI-toiminta, tutkimus, kehittäminen, innovaatiot

Projektipäällikkö Kirsi Sario, kirsi.sario @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2244
Viranomaisvalvonta ja ohjaus, järjestäjän laatu ja etiikka, ympäristöterveydenhuolto

Projektipäällikkö Riku Siren, riku.siren @ pirkanmaa.fi, p. 040 133 1590
Strateginen suunnittelu, maakuntastrategia

Projektipäällikkö Päivi Tryyki, paivi.tryyki @ pirkanmaa.fi, p. 050 537 5672
Strateginen hankinta

Assistentti Satu Tuominen, satu.tuominen @ pirkanmaa.fi, p. 050 464 5332
Muutosvalmistelijoiden tuki

Projektipäällikkö Heikki Valtonen, heikki.valtonen @ pirkanmaa.fi, p. 044 727 6951
ICT, toimialariippumattomat tietojärjestelmät

Projektipäällikkö Anu Vähäniemi, anu.vahaniemi @ pirkanmaa.fi, p. 040 800 7387
Mielenterveys- ja päihdepalvelut, psykiatria