Yhteystiedot

Pirkanmaan maakunta- ja soteuudistus - Pirkanmaa 2021

Pirkanmaa 2021

Käyntiosoite
Kelloportinkatu 1 C (4. krs)
33100 Tampere

Postiosoite
PL 1002
33101 Tampere

Puhelin
03 248 1111

Sähköposti
info@pirkanmaa.fi

Henkilöstön sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@pirkanmaa.fi

Miten saapua toimistollemme?
Saapumisohjeet (pdf)

Seuraa Pirkanmaa 2021 -uudistusta

Twitter
Facebook
Instagram
YouTube

Tilaa uutiskirje
Pirkanmaa2021-uutiskirjeen tilaus
Uutiskirjeiden arkisto

Kysy Pirkanmaan maakunta- ja sote-uudistuksesta tai anna palautetta
info@pirkanmaa.fi

Katso usein kysyttyjä kysymyksiä ja vastauksia
UKK-sivu

Viestinnän yhteystiedot

Viestintäpäällikkö Kirsti Kivilinna
p. 050 345 1061, kirsti.kivilinna @ pirkanmaa.fi

Henkilöstöviestinnän suunnittelija Minna Koivunen
p. 044 749 6049, minna.koivunen @ pirkanmaa.fi

Asukasviestinnän suunnittelija Johanna Kurela
p. 044 353 7190, johanna.kurela @ pirkanmaa.fi

Verkkoviestinnän projektipäällikkö Tiina Tanni
p. 044 767 4027, tiina.tanni @ pirkanmaa.fi

Verkkolaskutusosoite

Pirkanmaan liitto / Pirkanmaa 2021
PL 1002, 33101 Tampere

Y-tunnus: FI08283084

OVT-tunnus: 0037082830846030
Operaattori: Liaison Technologies Oy, 003708599126

Laskun viitetiedoissa on aina mainittava Pirkanmaa 2021 sekä palvelun tai tuotteen tilanneen henkilön nimi.

Henkilöstön yhteystiedot

Pirkanmaan maakunta- ja sote-uudistuksen johtajat

Muutosjohtaja Päivi Nurminen
Pirkanmaan muutosjohtaja
Päivi Nurminen
p. 040 754 3692
paivi.nurminen @ pirkanmaa.fi

Muutosjohtaminen ja työn organisointi, päätöksenteon valmistelu, johtoryhmä- ja ohjausryhmätyöskentely, sidosryhmät


Muutosjohtaja (maakuntauudistus)
Jukka Alasentie
p. 0500 733 620
jukka.alasentie @ pirkanmaa.fi

Maakuntauudistus, järjestäminen, elinkeinot, elinympäristö, pelastustoimi

Muutosjohtaja Jaakko Herrala
Muutosjohtaja (sosiaali- ja terveydenhuolto)
Jaakko Herrala
p. 050 329 7166
jaakko.herrala @ pirkanmaa.fi

Sosiaali- ja terveydenhuollon uudistus, maakunnan tietojärjestelmät, tiedolla johtaminen

Pirkanmaa 2021 -muutosvalmistelijat

Pirkanmaa2021-muutosvalmistelijat ryhmäkuvassa

Projektipäällikkö Johanna Ahlgrén-Holappa, johanna.ahlgren-holappa @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2250
Tietojohtaminen, tiedolla johtaminen, tieto, analytiikka, raportointi, arviointi

Projektipäällikkö Eeva Halme, eeva.halme @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2257
Sote-keskuspalvelut, markkinaehtoiset suoran valinnan palvelut

Projektipäällikkö Riikka Hannelius, riikka.hannelius @ pirkanmaa.fi, p. 040 563 0060
Maakuntien rahoitus, talouden ohjaus, taloushallinto, taloushallinnon tukipalvelut, taloushallinnon prosessit

Projektipäällikkö Anna-Maria Heikkinen, anna-maria.heikkinen @ pirkanmaa.fi, p. 044 423 5237
Suun terveydenhuolto

Maakunta-analyytikko Anniina Heinikangas, anniina.heinikangas @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2265
Analytiikka, mittaaminen, tilannekuva, tiedolla johtaminen, visualisointi

Projektipäällikkö Anne Heusala, anne.heusala @ pirkanmaa.fi, p. 044 748 3553
Kuntalaisten osallistuminen, osallisuushankkeet, osallisuusohjelma, osallisuus maakuntahallinnossa, järjestöyhteistyö

Projektipäällikkö Sisko Hiltunen, sisko.hiltunen @ pirkanmaa.fi, p. 044 738 8704
Palveluverkko, kiinteistöt ja tilat -kokonaisuuden suunnittelu

Projektipäällikkö Päivi Hodgson, paivi.hodgson @ pirkanmaa.fi, p. 040 806 2248
ICT, ICMT, perusterveydenhuollon järjestelmät

Projektipäällikkö Tommi Hyypiä, tommi.hyypia @ pirkanmaa.fi, p. 050 321 4969
ICMT-peruspalvelut: tietoliikenne, työasemat, palvelimet, viestintätekniikka

Projektipäällikkö Irene Impiö, irene.impio @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2263
Kasvupalvelujen valmistelu: yrityspalvelut, työllisyyspalvelut, monialainen yhteistyö

ICT-arkkitehti Antti Itälinna, antti.italinna @ pirkanmaa.fi, p. 040 801 6883
ICT, ICT-infra, infrapalvelut

ICT-projektipäällikkö Susanna Järvi, susanna.jarvi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2247
ICT, henkilöstöhallinto

Projektipäällikkö Marika Järvinen, marika.jarvinen @ pirkanmaa.fi, p. 044 725 0504
Palvelumuotoilu, palvelukehittämisen tuki

Assistentti Heli Kaarre, heli.kaarre @ pirkanmaa.fi, p. 050 315 7035
Graafinen suunnittelu muutostiimin ja viestinnän tukena

Projektipäällikkö, muutosagentti Anu Kallio, anu.kallio @ pirkanmaa.fi, p. 050 540 1094
Ikääntyneiden palvelujen kokonaisuus

Projektikoordinaattori Anita Kalvi, anita.kalvi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2255
Muutosvalmistelijoiden tuki, sopimushallinta, projektinhallinta

Talouspäällikkö Tuomo Karman, tuomo.karman @ pirkanmaa.fi, p. 050 364 4155

Viestintäpäällikkö Kirsti Kivilinna, kirsti.kivilinna @ pirkanmaa.fi, p. 050 345 1061
Viestinnän vetovastuu, maakuntavaalit, päätöksentekoviestintä

Projektipäällikkö Tanja Koivumäki, tanja.koivumaki @ pirkanmaa.fi,p. 040 800 7410
Valinnanvapausmallit

Suunnittelija Minna Koivunen, minna.koivunen @ pirkanmaa.fi, p. 044 749 6049
Viestintä, henkilöstöviestintä

Sovellusasiantuntija Aino-Maija Kokkonen, aino-maija.kokkonen @ pirkanmaa.fi, p. 044 777 1690
Potilastietojärjestelmät

Projektipäällikkö Milja Koljonen, milja.koljonen @ pirkanmaa.fi, p. 044 722 3249
Vammaispalvelut, kehitysvammahuolto

Projektipäällikkö Tiina Konttajärvi, tiina.konttajarvi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2267
Koordinaatio, valmistelun tuki

Projektipäällikkö Mikko Koponen, mikko.koponen @ pirkanmaa.fi, p. 050 372 7942
Koordinaatio, PMO/projektitoimisto, projektitoiminta, valmistelun tuki

Suunnittelija Ari Kulmala, ari.kulmala @ pirkanmaa.fi, p. 044 768 0984
Palveluverkko, kiinteistöt ja tilat

Suunnittelija Johanna Kurela, johanna.kurela @ pirkanmaa.fi, p. 044 353 7190
Viestintä, asukasviestintä

Erikoissuunnittelija Krista Kurppa, krista.kurppa @ pirkanmaa.fi, p. 044 735 8078
Talous, taloushallinto

Projektipäällikkö Juuso Kuusisto, juuso.kuusisto @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2253
Sopimushallinta ja lainopillinen tuki

Hallintosihteeri Susanna Kuutilo, susanna.kuutilo @ pirkanmaa.fi, p. 050 315 7032
Päätösvalmistelu, hallinto

Projektipäällikkö Suvi Liimatainen, suvi.liimatainen @ pirkanmaa.fi, p. 040 058 1871
Sote-liikelaitospalveluiden suunnittelu, terveydenhuollon asiantuntija, erityisesti erikoissairaanhoito, ei-suoran valinnan palvelut

ICT-projektipäällikkö Mervi Lindstedt, mervi.lindstedt @ pirkanmaa.fi, p. 044 731 2421
Talouden ja HR:n tietojärjestelmät ja liittymät niihin

Projektipäällikkö Kristiina Lumme, kristiina.lumme @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2261
Järjestäminen, palveluiden järjestämissuunnitelmat, ohjaus- ja johtamismallit, yhteistyö- ja edunvalvonta-asiat

Suunnittelija Anne Markkula, anne.markkula @ pirkanmaa.fi, p. 044 749 3917
Henkilöstöasiat, HR, henkilöstöpalvelut, henkilöstöhallinto

Projektisuunnittelija Tanja Maunula, tanja.maunula @ pirkanmaa.fi, p. 044 781 0656,
Potilastietojärjestelmät

Ylilääkäri Sari Mäkinen, Perusterveydenhuollon yksikkö/PSHP, sari.makinen @ pshp.fi, p. 050 408 8651
Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen, perusterveydenhuolto

Projektipäällikkö Hanna Mörö, hanna.moro @ pirkanmaa.fi, p. 044 434 1257
ICT, suun terveydenhuollon järjestelmät

Johdon assistentti Anita Niemelä, anita.niemela @ pirkanmaa.fi, p. 044 790 4954
Muutosjohdon ja -valmistelijoiden tuki, assistenttityön koordinointi

Assistentti Marjo Nieminen, marjo.nieminen @ pirkanmaa.fi, p. 044 768 0183
Muutosvalmistelijoiden tuki

Projektipäällikkö Taina Niiranen, taina.niiranen @ pirkanmaa.fi, p. 050 68240
Henkilöstöasiat

ICT-asiantuntija Jouni Nukkala, jouni.nukkala @ pirkanmaa.fi,p. 050 301 0533
ICT

ICT-projektipäällikkö Rami Nurmi, rami.nurmi @ pirkanmaa.fi, p. 050 67148
ICT-vastuuvalmistelija

Projektipäällikkö, muutosagentti Titta Pelttari, titta.pelttari @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2248
Lasten, nuorten ja perheiden palvelujen kokonaisuus, LAPE-hanke

Hallintojohtaja Petri Pikkuaho, petri.pikkuaho @ pirkanmaa.fi, p. 050 300 5180

Projektipäällikkö Tarja Puskala, tarja.puskala @ pirkanmaa.fi, p. 050 595 1079
Konsernirakenne, johtaminen, toimielimet, johtamisjärjestelmä, ohjausmallit, omistajaohjaus

Assistentti Elina Ranta, elina.ranta @ pirkanmaa.fi, p. 044 702 2948
Muutosvalmistelijoiden (projektipäälliköt, työryhmät) tuki

Projektipäällikkö Sanna Rautalammi, sanna.rautalammi @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2245
Sote-liikelaitospalveluiden ja -järjestämisen suunnittelu, sosiaalihuollon asiantuntija

Projektipäällikkö, sote-koordinaattori Soile Ridanpää-Vuolle, soile.ridanpaa-vuolle @ pirkanmaa.fi, p. 050 306 3965
Asiakas- ja palveluohjaus, asiakkuuksien hallinta, asiakaslähtöiset ja integroidut palvelukokonaisuudet

Suunnittelija Johanna Riippi, johanna.riippi @ pirkanmaa.fi, p. 044 730 3986
Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen

Projektipäällikkö Anssi Rummukainen, anssi.rummukainen @ pirkanmaa.fi, p. 050 364 4038
ICT, sosiaalihuollon järjestelmät

Projektipäällikkö Petri Räsänen, petri.rasanen @ pirkanmaa.fi, p. 040 772 3008
TKI-toiminta

Projektipäällikkö Kirsi Sario, kirsi.sario @ pirkanmaa.fi, p. 044 422 2244
Viranomaisvalvonta ja ohjaus, järjestäjän laatu ja etiikka, ympäristöterveydenhuolto

Projektipäällikkö Kirsi Siltanen, kirsi.siltanen @ pirkanmaa.fi, p. 044 749 6702
Kulttuuri, taide, sote, hyte, Kulttuurisote-hanke

Projektipäällikkö Riku Siren, riku.siren @ pirkanmaa.fi, p. 040 133 1590
Strateginen suunnittelu, maakuntastrategia

Projektipäällikkö Tiina Tanni, tiina.tanni @ pirkanmaa.fi, p. 044 767 4027
Verkkoviestintä

Projektipäällikkö Päivi Tryyki, paivi.tryyki @ pirkanmaa.fi,p. 050 537 5672
Strateginen hankinta

Assistentti Satu Tuominen, satu.tuominen @ pirkanmaa.fi, p. 050 464 5332
Muutosvalmistelijoiden tuki

Projektipäällikkö Matti Tuomiranta, matti.tuomiranta @ pirkanmaa.fi, p. 040 771 6994
Kokonaisarkkitehtuuri

Projektipäällikkö Matti Turunen, matti.turunen @ pirkanmaa.fi, p. 040 835 9899
ICMT-tietotuva, kyberturvallisuus, tietosuoja

Projektipäällikkö Heikki Valtonen, heikki.valtonen @ pirkanmaa.fi, p. 044 727 6951
ICT, toimialariippumattomat tietojärjestelmät

Projektipäällikkö Anu Vähäniemi, anu.vahaniemi @ pirkanmaa.fi, p. 040 800 7387
Mielenterveys- ja päihdepalvelut, psykiatria

Projektipäällikkö Vuokko Ylinen, vuokko.ylinen @ pirkanmaa.fi, p. 050 576 5190
Yleishallinto, lakiasiat